Mimarlık Ve Yaşam

Bir mekanın bir mimar tarafından tasarlanıyor olmasının en büyük avantajı ,tüm öğelerinin teknik gereksinimleri ile beraber en baştan düşünülüyor olmasıdır.    Tasarlanan mekanlarda hareket noktası, hizmet verilen kişilerin  hayatını kolaylaştırmak ,iyileştirmek ,zevklerine hitap etmek ve yaşamına değer katmak olduğunda , uzun yıllar keyifle yaşanacak  mekanlar oluşur.

Bu bir konut ya da bir iş yeri olabilir. Tasarımcının anahtarı, kullanıcının temel ihtiyaçları, kişisel tercihleri ve bütçesidir. Bu doğrultuda projelerin hazırlanması sonrası ilk adım malzeme seçimi olacaktır. Günümüzdeki geniş malzeme ,doku, renk ve uygulama çeşitliliği sayısız alternatif sunmaktadır. Bu çeşitlilik içerisinde Mimarın tecrübesi ,öngörüsü ve tasarım gücü ile doğru seçimi yapmak mümkün olacaktır. Alışılagelmiş tercihler dışındaki alternatifler ve çözümler bir mimar ile çalışıyor olmanın ayrıcalıkları olarak yaratılan mekanın kullanıcıya özel olmasını sağlar.

Dreambig,  bütün mekan ve mobilya tasarımlarında yüksek standartlarda ürünler sunabilmek adına tüm imalatlarının işinin ehli zanaatkarlar tarafından doğru detaylar ile üretilmesini titizlikle ile kontrol  eder.

Malzeme seçimi

Dreambig, bir proje geliştirirken günümüzün çok geniş malzeme seçeneklerini ,kullanıcının hayali ve ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirip doğru kullanımlar gerçekleştirir. Mermer ve ahşap gibi doğal malzemeler , yüksek dayanımlı porselen seramik ve tezgahlarendüstiriyel tasarımları destekleyen paslanmaz çelik ve demir aksamlar, dekoratif dokunuşlar yaratacak cam detaylar, pirinç ,bronz ve krom kaplamalar…

Yeşili hayata katmak

Çoğumuz için zihnimizdeki karşılığı huzur olan peyzaj dekorasyonun önemli bir parçasıdır. Söz konusu proje bahçeye sahip şanslı bir yapıysa, mobilya, aydınlatma, bitki çeşitlilikleri gibi tüm detayları ile bir peyzaj projesi tasarlıyoruz.

Katlı bir yapıda yeşillendirebileceğimiz bir balkona sahip iseniz çeşitli bitki alternatifleri ,dekorasyon ve aydınlatma  elemanları, dikey bahçeler ile kat bahçeleri oluşturuyoruz.

İç mekanlarda ise yine uygun bitkiler kullanılarak yeşilin huzurunu yaşam alanlarınıza taşıyoruz.